Maqedoni

Kosova

Shqipëri

PS-PD, konsensus për korrigjimin e Reformës në Drejtësi

schedule15:48 - 4 Tetor, 2022 Gjashtë vjet pas miratimit të reformës në drejtësi, institucionet e reja po hasin vështirësi në praktikë dhe kanë...

Zgjedhjet vendore, Salianji: I bindur që PD do të dalë me kandidatë të përbashkët, në të kundërt përgjegjësia bie mbi drejtuesit

schedule13:50 - 4 Tetor, 2022 Deputeti demokrat Ervin Salianji, gjatë një konferencë për shtyp nga Kryesia e Kuvendit, ka folur edhe për përgatitjet...

“Lokalet 2023”, Begaj thërret në Presidencë krerët e Grupeve Parlamentare për datën e zgjedhjeve

schedule10:55 - 4 Tetor, 2022 Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka thirrur në Presidencë krerët e Grupeve Parlamentare. Mësohet se mbledhja me ligjvënësit...

Më të lexuarat

Tentoi të udhëtonte me pasaportë të një personi tjetër, arrestohet i dyshuari në Aeroportin e Prishtinës – Tetova Sot

Publikuar 11:40 5 Qershor, 2022Një person është arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.I njëjti kishte tentuar të udhëtonte...

Rajon

Policia tregon rezultatet e angazhimit në shënimin e “Vidovdan-it”, një person i arrestuar

Sipas njoftimit, policia me kohë ka përgatitur planin operativ për...

Dëshmitari: Me sytë e mi e kam parë Millorad Gjokoviqin duke e vrarë Esat Morinën

Dëshmitari, Halit Gashi, për Klan Kosova deklaroi se Gjokoviqin e...

Qeveria e Serbisë vazhdon t’i diskriminojë prodhuesit shqiptarë të Luginës

Besim Shabani nga organizata joqeveritare “Agjencia për Zhvillim” ka numëruar...

Bota

Finlanda e gatshme për të luftuar nëse sulmohet nga Rusia

Publikuar 21:32 22 Qershor, 2022Shefi i Forcave të Armatosura të Finlandës, Gjeneral Timo Kivinen, ka thënë se shteti i tij...

Anija kozmike e NASA-s, Voyager mbyllet pas 45 vjetëve

Publikuar 21:11 22 Qershor, 2022Dy anije kozmike nga agjencia amerikane e hapësirës NASA do të mbyllen menjëherë pas misionit, i cili zgjati pothuajse...

Lifestyle

Katër ushqime që ndihmojnë në rritjen e niveleve të vitaminës D, të zbuluara nga një nutricionist

Vitamina D është një nga vitaminat më të rëndësishme për shëndetin tonë të përgjithshëm, gjë që e bën shqetësues faktin se mungesa e vitaminës...

Sport

“Duhet të jeni shumë agresiv” – Jaap Stam zbulon mënyrën se si mbrojtësit mund ta ndalin Erling Haalandin

Erling Haaland është një ‘makinë golash’ deri më tani, megjithatë, ka një mënyrë për ta ndaluar atë, beson ish-ylli i Manchester United, Jaap Stam. Sulmuesi...

Zbulohen prapaskenat nga dita e fundit e afatit kalimtar veror, Liverpoolit iu refuzuan 100 milionë euro nga Real Madridi për Valverden

Federico Valverde është njëri nga futbollistët e rinj më të mirë në botë dhe ai tani e disa vite po luan me plot sukses...

Chelsea po përgatitë ofertë të lartë për Zaniolon

E ardhmja e Nicolo Zaniolos vazhdon të jetë e paqartë, nëse do të qëndrojë apo do të largohet nga Roma. Sulmuesi i talentuar italian ishte...

Bayern Munich – Barcelona, formacionet e mundshme të superderbit evropian që zhvillohet sonte në ‘Allianz Arena’

Bayern Munich dhe Barcelona do të përballen në xhiron e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat ndodhen në Grupin...

Mourinho e pranon se ishte e vështirë ndeshja me Empolin, por e kënaqin tri pikët

Roma është rikthyer te fitoret pasi ka mposhtur Empolin në udhëtim me rezultat 1-2. Ka qenë një ndeshje e vështirë, por Giallorosët morën atë...